Akvárium

http://www.verejneakvarium.cz/

Veřejné akvárium v České Lípě je místo, kde vás odborní průvodci rádi zasvětí nejen do tajů podvodních světů, ale i do mnohých dalších zákonitostí přírody.

V živé části galerie na vás čeká mnoho různých akvárií, zařízených dle reálné přírody. Ryby tak před zraky návštěvníků žijí své životy jako v přírodě i se svými mláďaty v dokonalých sociálních strukturách.

Obrazová část zahrnuje ve fotografiích a textu ukázky světových biotopů a jejich význam pro náš život, jejich ohoržení, dále se zde dozvíte, jak může každý z nás přispět k jejich ochraně a zachování pro další generace.

Výtvarná část představuje ukázky výtvarné tvořivosti dětí s přírodovědnou tématikou.

Do všech našich činností se mohou návštěvníci, po vzájemné dohodě, zapojit a pomoci tak v přímé ochraně divoké přírody v navazujících projektech NEPZ, se kterými budete seznámeni.

Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie. K dispozici je bezbariérový přístup, 30 míst k sezení, velkoplošná projekce s možností promítání přírodovědně zaměřených dokumentů. V těsné blízkosti budovy se nachází dvě velká veřejná parkoviště.

Leták pro školy a školky zde.